Složení zaměstnanců v roce 2018

Fyzický počet zaměstnanců činil v roce 2018 celkem 3 916 zaměstnanců. Podrobnější informace o počtech zaměstnanců v členění dle součástí, pracovního zařazení či pohlaví neleznete ve Statistických tabulkách.

Největší část zaměstnanců univerzity tvořili zaměstnanci lékařské a přírodovědecké fakulty, a to téměř polovinu. Z fakult měla nejmenší podíl zaměstnanců fakulta zdravotnických věd a právnická fakulta. Podíl zaměstnanců rektorátu byl potom srovnatelný s podílem zaměstnanců na správě kolejí a menz. Podíl zaměstnanců zbývajících univerzitních zařízení činil celkem 5 %. Akademických zaměstnanců zaměstnaných na centrálních jednotkách, tj. mimo fakulty, potom bylo necelé procento.

Legenda:

ASC - Akademik sport centrum