Externí evaluace instituce

Hodnocení výzkumných organizací v segmentu VŠ

V souladu s Metodikou hodnocení výzkumných organizací v segmentu vysokých škol, schválenou usnesením vlády ČR ze dne 30. července 2019 č. 563, byly vysoké školy pověřeny organizačním zabezpečením realizace hodnocení v roce 2020. Hodnocení bylo realizováno prostřednictvím mezinárodního evaluačního panelu.

Vnější hodnocení Národním akreditačním úřadem pro vysoké školství (NAÚ)

Vnější hodnocení Národním akreditačním úřadem pro vysoké školství (NAÚ) bylo realizováno v roce 2020.

Evaluace ze strany Asociace evropských univerzit (EUA)

Národní cena České republiky za společenskou odpovědnost

Univerzita Palackého se přihlásila do Národní ceny České republiky za společenskou odpovědnost s cílem získat zpětnou vazbu, která je jednou z hlavních výhod účasti v Národní ceně za společenskou odpovědnost. Hlavním cílem Zprávy hodnotitelů je poskytnout zpětnou vazbu o hlavních silných stránkách instituce a oblastech pro zlepšení a také poskytnout bodový profil organizace podle mezinárodně uznávaného Modelu Committed to Sustainability (EFQM).